Ruleta: Připomeňme si zapomenutá pravidla

Ruleta je jednou z nejoblíbenějších her v kasinu, která je známa svou jednoduchostí a vzrušením, jež s ní souvisí. Ačkoli se zdá, že pravidla rulety jsou poměrně jednoduchá – vsadit a sledovat, kam padne kulička – existuje několik pravidel a nuancí, které jsou často opomíjeny. V tomto článku si připomeneme některá z těchto „zapomenutých“ pravidel.

En Prison a La Partage

Obě tato pravidla jsou specifická pro evropskou a francouzskou ruletu a často jsou opomíjena, ačkoliv mohou výrazně ovlivnit výhody kasina. Pravidlo ‚En Prison‘ umožňuje hráči nechat svou sázku „ve vězení“, pokud padne nula. To znamená, že sázka zůstane na stole pro další točení. Pokud hráč vyhraje na další točení, získá zpět svoji sázku.

‚La Partage‘ je podobné, ale v tomto případě, pokud padne nula, hráč ztrácí jen polovinu své sázky. Obě tato pravidla snižují výhodu kasina při sázkách na jednotlivé čísla, a tedy zvyšují šance hráče.

Sázky na sousedy

Sázky na sousedy jsou další často přehlíženým prvkem rulety. Tyto sázky umožňují hráčům sázet na konkrétní číslo na kole rulety, jakož i na čísla bezprostředně sousedící. Toto může zvýšit šance na výhru, pokud hráč má dojem, že kulička má tendenci padat do určité oblasti kola.

Sázky na orphelins a tiers

‚Orphelins‘ a ‚tiers‘ jsou sázky na skupiny čísel, které leží vedle sebe na kole rulety, ale ne na sázkovém poli. ‚Orphelins‘ zahrnuje osm čísel (1, 20, 14, 31, 9, 6, 34, 17), zatímco ‚tiers‘ zahrnuje dvanáct čísel naproti nule. Tyto sázky mohou přinést vzrušení a změnu taktiky ve hře.

Pravidlo maximální sázky

To je další pravidlo, které často bývá opomíjeno, zejména nováčky. Kasina obecně stanoví maximální limit pro sázky u rulety. Tento limit se může lišit v závislosti na typu sázky (vnitřní nebo vnější) a měl by být vždy zkontrolován před hrou.

Vědomí si těchto méně známých pravidel může obohatit vaši zkušenost s ruletou a může vám dokonce pomoci optimalizovat vaši strategii. Ať už hrajete ruletu pro zábavu, nebo se snažíte vyhrát, nezapomeňte, že nejdůležitější je hra užívat a hrát odpovědně.

 

Pokud si myslíte, že tato pravidla jsou výsadou fyzických kasin, nemusí tomu tak nutně být. Mnoho z těchto pravidel je stejně relevantních i v online ruletě. Online kasina se snaží co nejvíce napodobit zážitek z fyzických kasin a v mnoha případech nabízejí verze rulety, které zahrnují pravidla jako ‚En Prison‘, ‚La Partage‘ a možnosti sázek jako ‚sázky na sousedy‘ nebo ‚orphelins‘ a ‚tiers‘.

Nicméně, je důležité si uvědomit, že ne všechny online verze rulety tato pravidla zahrnují. Je tedy důležité se před hraním seznámit s pravidly konkrétní hry. Mnoho online kasin poskytuje informace o pravidlech hry přímo na svých stránkách, takže je můžete snadno najít a přečíst si je.

Pokud jde o maximální sázky, online kasina také stanovují limity pro jednotlivé sázky, stejně jako fyzická kasina. Tyto limity se mohou lišit v závislosti na konkrétním kasinu a hře, takže je vždy dobré si to ověřit.

V konečném důsledku, ať už hrajete v kamenném kasinu nebo online, důležité je užívat si hru a hrát odpovědně. Ruleta je hra štěstí a zábavy a tato „zapomenutá“ pravidla jsou zde jen k tomu, aby zážitek z hry obohatila.