Ruletní systém Reverse Fibonacci

Systém Reverse Fibonacci pro ruletu

Ruleta je jednou z nejoblíbenějších her v kasinu, jejíž výsledek je závislý na náhodě. Přesto se hráči po celém světě snaží vyvinout různé strategie a systémy sázek, aby maximalizovali své šance na výhru. V této recenzi se podíváme na ruletní systém, který ještě nebyl zmíněn – Reverse Fibonacci Systém. Tento systém je založený na sekvenční matematické formuli, kterou vyvinul středověký italský matematik Leonardo Fibonacci.

Fibonacciho systém je oblíbený zejména u konzervativnějších hráčů, kteří preferují nižší riziko. V jeho základní podobě se sázky zvyšují podle Fibonacciho posloupnosti (1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, atd.), kde každé další číslo je součtem předchozích dvou. Pokud hráč prohraje, posouvá se v posloupnosti dopředu, pokud vyhraje, posouvá se o dvě místa zpět.

Reverse Fibonacci, jak již název napovídá, je oproti tomu obráceným systémem. Pokud hráč vyhraje, posouvá se dopředu v posloupnosti, pokud prohraje, posouvá se zpět o dvě místa.

Jak systém funguje

  1. Začněte sázet jednu jednotku. V našem případě to bude 1 EUR.
  2. Pokud prohrajete, sázejte stále stejnou jednotku.
  3. Pokud vyhrajete, sázejte další číslo v Fibonacciho posloupnosti.
  4. Pokud prohrajete, posunete se o dvě čísla zpět v posloupnosti.

V následující tabulce si ukážeme, jak by vypadala hra v praxi při 20 tocích s použitím Reverse Fibonacciho systému.

V tomto případě se sází vždy na červenou, což je sázka s téměř 50% šancí na výhru (48.6% v evropské ruletě kvůli nule).

Spine Výsledek Sázka (EUR) Sázka na Padlé číslo Bilance (EUR)
1 Prohra 1 Červená 18 -1
2 Prohra 1 Červená 36 -2
3 Výhra 1 Červená 3 -1
4 Výhra 1 Červená 9 0
5 Výhra 2 Červená 4 2
6 Prohra 3 Červená 32 -1
7 Výhra 1 Červená 6 0
8 Prohra 1 Červená 27 -1
9 Výhra 1 Červená 2 0
10 Výhra 1 Červená 12 1
11 Výhra 2 Červená 1 3
12 Výhra 3 Červená 8 6
13 Prohra 5 Červená 29 1
14 Výhra 2 Červená 7 3
15 Výhra 3 Červená 1 6
16 Prohra 5 Červená 22 1
17 Výhra 2 Červená 9 3
18 Výhra 3 Červená 5 6
19 Prohra 5 Červená 35 1
20 Výhra 2 Červená 10 3

Podle výše uvedené tabulky jsme po 20 tocích v plusu 3 EUR. Vždy sázíme na červenou, což je jednoduchá sázka, která nám dává téměř 50% šanci na výhru (48.6% v evropské ruletě kvůli nule). Je to běžná taktika při použití Fibonacciho systému a jeho variant, protože tyto systémy jsou navrženy tak, aby minimalizovaly ztráty v případě prohry a maximalizovaly výhry v případě výhry.

Ruletní systémy

Jak již bylo na jiném místě těchto stránek zmíněno, historie rulety, sahá až do 18. Století a od té doby vzniklo mnoho systémů a strategií, jak ruletu hrát a vyhrát. Většina autorů systémů pro hraní rulety tvrdí, že fungují. Zda ano či ne, to ponecháme na vás. Princip hazardních her je však takový, že z dlouhodobého hlediska vždy profituje casino. Proto by hraní mělo vždy zůstat především zábavou.

Ruletní systémy hru obohacují o další rozměr. Hráč se nemusí zabývat tím, na co a jakou částku vsadí, postupuje podle předem daného plánu.

Zvolte si systém, který vám bude vyhovovat nejvíce. Vyberou si hráči, kteří jsou ochotni více riskovat i ti opatrnější. Pokud systému věříte, držte se ho a nikdy neuhněte až do chvíle vámi předem zvoleného limitu pro vaši výhru či prohru. V banku mějte vždy dostatek peněz, které vám mohou pomoci překlenout nepříznivou sérii. Než začnete podle ruletních systémů hrát v casinu, vámi zvolený systém si napřed vyzkoušejte na internetu na hře zdarma nebo na domácí ruletě, ať pak v casinu s ruletou držíte krok.