Časté dotazy

Proč je ruleta tolik oblíbená?

Ruleta je populární a oblíbená hazardní hra, jejíž kořeny sahají až do 18. století. Má pro hazardní hráče celého světa nezaměnitelné kouzlo, ale také je pro mnohé zábavnější, než jiné hazardní hry a sázení. Velkou výzvou pro mnohé hráče je 97,5 % šance na výhru na ruletě. Ruletu si můžete zahrát v kamenném casinu, které má svou nezaměnitelnou atmosféru. Stále populárnější se ale stávají online casina, ve kterých si zahrajete, kdy a kde chcete, nemusíte nikam chodit a navíc online casina, oproti casinum kamenným, poskytují vysoké vstupní bonusy, některá nabízí i bonus za nového hráče, kterého do casina přivedete, či několik otočení zdarma.

Jak vyhrát v ruletě?

Vyhrát v ruletě není jednoduché. Je potřeba mít štěstí, dostatek peněz v banku a dodržovat několik základních pravidel pro hazardní hráče:

1. Volba casina – zvolte si dobré casino, které vám bude vyhovovat, zjistěte si na ně reference. Některá casina mají pravidla, která hráče znevýhodňují, jiná oproti tomu nabízejí vysoké vstupní bonusy, či několik otočení zdarma – free spin, tak proč je nevyužít?

2. Správě zvolte ruletu – hrajte na ruletě, ve které máte vyšší pravděpodobnost výhry, tj. na francouzské ruletě. Francouzská ruleta má jen jednu nulu oproti ruletě americké, která má nuly dvě a poskytuje tím další výhodu casinu.

3. Dodržujte disciplínu – hráč si vždy musí určit svůj limit pro výhru nebo prohru, tohoto limitu se bude držet, a jakmile ho dosáhne, hru ukončí

4. Dodržování ruletového systému – pokud hrajete některý ze systémů pro hraní rulety a důvěřujete mu, dodržujte jej až do vámi stanoveného limitu pro výhru či prohru

5. Dostatek peněz do hry – v banku mějte vždy dostatek peněz, které vám pomohou překlenout nepříznivé série, optimální je v banku mít minimálně 200 násobek vaší základní sázky

6. Když prohrajete – prohrajete-li, nepokoušejte se své peníze získat ihned zpět a hrajte až jindy

7. Hamižnost – příliš neriskujte s vidinou závratného zisku, pro vaši výhru a prohru si určete realistický limit

Systémy pro hraní rulety

Systémů s návodem, jak vyhrát v ruletě, vzniklo mnoho. Dávají hráči návod, jak vyhrát či alespoň minimalizovat své ztráty. Z těchto systémů si vybere jak opatrný hráč, tak i hráč, který se nebojí riskovat. Vyzkoušejte si svůj vybraný systém napřed v online casinu na hře zdarma, ať pak při skutečné hře, stíháte s ruletou držet krok.

Jsou online casina bezpečná?

Na internetu se mezi množstvím prověřených a bezpečných online casin mohou vyskytovat casina, která bezpečná nejsou. Z toho důvodu si před tím, než nějakému casinu svěříte své peníze, o něm zjistěte co nejvíce informací od svých známých, kteří s ním už mají nějaké zkušenosti, a pročtěte si reference na internetu. Dobré je vybírat si casina, která fungují již delší dobu. Přečtěte si provozní podmínky, podmínky sázení (například jaká je nejnižší a nejvyšší sázka) a výběru případné výhry.

Lze nad ruletou zvítězit?

Na ruletě není možné stále vyhrávat, ale lze hrát tak, aby hráč byl na konci v plusu. Z dlouhodobého hlediska je výhoda vždy na straně casina a hráč musí s touto skutečností počítat.

Pravidla hry pro francouzkou ruletu

Vítá vás hra French Roulette! Informace o hře a o tom, jak se hraje, jsou uvedeny níže.

 • O hře
 • Jak hrát
 • Tabule
 • Sázení – popis a vyplácené částky
 • Herní nastavení
 • Automatická hra
 • Doplňující informace

O hře

Tato hra je online verzí francouzské rulety. Cílem hry je správně předpovědět, ve které ze 37 očíslovaných jamek skončí kulička. Když hráč uhodne výherní číslo, vyhraje částku podle výše výplaty pro výherní sázku.

Hráči umisťují jeden typ sázky nebo kombinaci sázek. Omezeni jsou pouze limity stolu a typu sázku. Po umístění sázek a stisknutí možnosti TOČIT se roztočí kolo rulety. Kulička se kutálí ve směru opačném vzhledem k otáčení kola a krouží okolo okrajů kola a odráží se od diamantů. Kulička skončí v náhodně zvolené jamce.

Na plátno se umístí dolly, která označuje výherní číslo, a výherní číslo se zobrazí na tabuli. Všechny sázky, které neodpovídají výhernímu číslu, se odstraní ze stolu. Pokud hráč vsadil na výherní číslo, hráči bude vyplacena výhra podle kurzu pro výherní sázku.

Jak hrát

Hraní rulety je snadné. Vyberte hodnotu žetonu, umístěte sázky, zatočte kolem a uvidíte, zda jste uhodli výherní číslo.

Výběr hodnoty žetonu. Požadovanou hodnotu žetonu můžete vybrat klepnutím na žeton v pravé dolní části herního panelu. V případě, že jsou u mincí šipky doleva a doprava, klikněte na ně, zobrazí se doplňující hodnoty mincí.

Umístění jedné nebo více sázek. Sázku umístíte klepnutím na libovolné místo na plátně nebo na tabuli. Každým klepnutím na sázku přidáte jeden žeton vybrané hodnoty.

Poznámka: Pokud celková částka převyšuje limit sázky nebo stolu, nebo pokud nemáte dostatek peněz, sázka nebude přidána.

 • Sázky na plátně (sázky Inside a Outside)Sázku umístíte klepnutím na libovolné místo na plátně. Každým klepnutím na sázku přidáte jeden žeton vybrané hodnoty.Při pohybu myši přes sázky se sázky zvýrazňují a zobrazují se informace o typu sázky, například sázka straight, a aktuální vsazená částka.
 • Sázky na tabuliSázku na tabuli můžete umístit klepnutím na vybranou hodnotu žetonu a klepnutím na vyhrávající nebo nevyhrávající čísla. Žetony vybrané hodnoty se umístí na odpovídající sázky na stole.Když umístíte kurzor na sázku na tabuli, zvýrazní se příslušná čísla na plátně.

Poznámka: Pokud chcete zvýšit sázku o jinou hodnotu, vyberte jiný žeton v pravé dolní části herního panelu.

Odebrání sázky. Sázku lze odebrat vybráním odstraňovacího žetonu v pravé dolní části herního panelu a klepnutím na sázku na plátně nebo na tabuli.

Roztočení kola. Klepnutím na možnost TOČIT vyndáte kuličku z jamky a roztočíte kolo. Vsazená částka se odečte z vašeho účtu. Kulička přistane v jamce a číslo této jamky se stává výherním číslem. Výherní číslo se na plátně označí pomocí dolly.

Kontrola výherního čísla. Výherní číslo se zobrazí na tabuli spolu s informacemi o typu výherního čísla a o tom, zda jste vyhráli. Výhra se také zobrazí na herním panelu a přičte se k částce Hotovost. Všechny prohrané sázky se odstraní ze stolu.

Další hra. Klepnutím na možnost STEJNÁ SÁZKA umístíte stejnou sázku, jako v předchozím kole. Klepnutím na možnostODSTRANIT SÁZKU odstraníte ze stolu všechny předchozí sázky. Potom umístěte nové sázky a klepněte na možnostTOČIT.

Tabule

Obsah dynamické tabule se mění podle fáze hry. Zobrazuje poslední výherní čísla a statistiku rulety. Dále můžete na tabuli vsadit na vyhrávající a nevyhrávající čísla.

Poslední výherní čísla. Zobrazuje se historie posledních čtrnácti (14) výherních čísel u vašeho stolu. Červená čísla patří do červené skupiny čísel, žlutá čísla patří do černé skupiny čísel a zelené číslo je nula (0).

Tabule v režimu sázení. Zobrazuje statistiku pro všechny stoly rulety v kasinu – vyhrávající čísla, nevyhrávající čísla, lichá, sudá, červená a černá čísla a zelená nula.

 • Vyhrávající čísla. Zobrazuje nejčastěji tažená čísla a počet jejich tažení v posledních 500 kolech.
 • Nevyhrávající čísla. Zobrazuje nejméně tažená čísla a počet kol od jejich poslední výhry.
 • Čísla Red/Black/Green. Zobrazuje počet (vyjádřený procentuálně) tažení červených, černých a zelených čísel v posledních 500 kolech.
 • Čísla ODD/EVEN/0. Zobrazuje počet (vyjádřený procentuálně) tažení lichého a sudého čísla a nuly v posledních 500 kolech.

Poznámka: Všechny statistické údaje se aktualizují po skončení každého kola při uvedení výherního čísla.

Tabule v režimu výsledků. Když se kulička zastaví, na tabuli se zobrazí výherní číslo a výsledky (výhra nebo žádná výhra).

Sázky – popis a vyplácené částky

Pro zobrazení Tabulky výplat umístěte kurzor nad značkuMin/Max.

V následující tabulce jsou uvedeny typy sázek, popis každé sázky a výplaty pro vítězné sázky.

Kategorie sázky Popis Výplata
Sázky Inside. Sázky na čísla nebo na čáry mezi čísly ve vnitřní části plátna.
Straight Sázky na jednotlivé číslo, včetně 0. Umístěte žetony na střed čísla (políčka). Vyhráváte, když kulička skončí na vybraném číslu. 35:1
Split Sázky na dvě sousední čísla – buď vedle sebe, nebo nad sebou. Umístěte žetony na čáru rozdělující dvě čísla. Vyhráváte, když kulička skončí na jednom ze dvou čísel. 17:1
Three line (Street) Sázky na řadu tří čísel (street) v jedné vodorovné řadě. Umístěte žetony na čáru čísla, která rozděluje oblast inside a outside. Vyhráváte, když kulička skončí na jednom ze tří čísel. 11:1
Corner (Square) Sázky na čtyři čísla ve čtverci, například 11-12-14-15. Umístěte žetony na společný roh čtyř čísel. Vyhráváte, když kulička skončí na jednom ze čtyř čísel. 8:1
Six line Sázka na dvě sousední řady. Umístěte žetony na dvě sousední řady, například 25–30. Vyhráváte, když kulička skončí na jednom ze šesti čísel. 5:1
Sázky Outside. Sázky, které se umisťují do polí okolo čísel.
Left column, Middle column, Right column (Column) Sázky na všech 12 čísel v jednom ze tří sloupců (levý, střední nebo pravý). Umístěte žetony do polí označených na konci sloupce. Vyhráváte, když kulička skončí na jednom ze 12 čísel ve sloupci. 2:1
P12, M12, D12 (Dozen) Sázky na 12 čísel ve třech sousedních řadách. Umístěte žetony do pole označeného P12 pro čísla 1 až 12, M12 pro čísla 13 až 24 nebo do pole D12 pro čísla 25 až 36. Vyhráváte, když kulička skončí na jednom z 12 vybraných čísel. 2:1
19-36 (High) nebo 1-18 (Low) Sázky na prvních 18 čísel nebo na vysokých 18 čísel. Umístěte žetony do pole označeného 1–18, pokud chcete vsadit na nízká čísla, nebo do pole 19–36, pokud chcete vsadit na vysoká čísla. Nula nepatří mezi nízká čísla. 1:1
Red nebo Black Sázky na všechna červená nebo všechna černá čísla. Umístěte žetony do pole označeného červeným nebo černým diamantem. Nula nepatří mezi červená ani mezi černá čísla. 1:1
Odd nebo Even Sázky na všechna sudá nebo všechna lichá čísla. Umístěte žeton do pole označeného textem ODD nebo EVEN. 1:1
Sázky na tabuli. Když je tabule v režimu sázení, jsou k dispozici dvě speciální sázky, které jsou u této rulety jedinečné.
Vyhrávající čísla Sázka minimálně čtyř (4) žetonů se čtyřmi (4) sázkami straight na vyhrávající čísla uvedená na tabuli. Výplata odpovídá sázce Straight – 35:1
Nevyhrávající čísla Sázka minimálně čtyř (4) žetonů se čtyřmi (4) sázkami straight na nevyhrávající čísla uvedená na tabuli. Výplata odpovídá sázce Straight – 35:1

 

Herní nastavení

Na herním panelu klikněte na ikonu klíče. V menu Herní nastavení vyberte aktivaci následujících herních možností:

  • Zvuk. Zapnutí nebo vypnutí všech zvuků.
  • Zvukové efekty. Zapnutí nebo vypnutí zvukových efektů událostí.
  • Hudba na pozadí. Zapnutí nebo vypnutí hudby na pozadí.
  • Rychlá hra. Zapnout nebo vypnout rychlou hru.
  • Herní historie Kliknutím zobrazíte aktuální herní historii.

Poznámka: V některých kasinech nemusejí být k dispozici všechna uvedená nastavení hry.

Automatická hra

Při zapnuté Automatické hře klikněte na AUTO v panelu hry a zvolte počet kol, která se mají automaticky hrát. Když je počet kol dokončen, Automatická hra se zastaví. Pro zrušení Automatické hry klikněte na STOP. Automatická hra se zastaví poté, co se skončí aktuální kolo hry.

Zvolte následující pokročilá nastavení pro použití Automatické hry:

 • Při jakékoliv výhře. Zastavit Automatickou hru, když v kole vyhráváte.
 • Když jedna výhra překročí. Zastavit Automatickou hru, když výhra překročí nebo je rovna částce, kterou určíte.
 • Když peníze vzrostou o. Zastavit Automatickou hru, když peníze vzrostou o částku, kterou určíte.
 • Když se peníze sníží o. Zastavit Automatickou hru, když se peníze sníží o částku, kterou určíte.

Pokud chcete odebrat podmínky automatické hry, zrušte zaškrtnutí příslušného políčka nebo klepněte na tlačítko Znovu sestavit.

Návratnost

 • Teoretická návratnost hráči je 97.30%.

Doplňující informace

 • Následující herní funkce a nastavení se mohou dle všeobecných podmínek této stránky změnit. Více informací viz webové stránky:
  • Postupy použité ke správě nedokončených herních kol.
  • Doba, po jejímž uplynutí neaktivní herní relace automaticky končí.
 • V případě špatné funkce herního hadware/software jsou všechny ovlivněné herní sázky a výplaty zneplatněny a všechny dotčené sázky jsou navráceny.

Hodně štěstí!