Ruletní systém Fibonacci

Ruletní systém Fibonacci

Fibonacciho systém je ruletní strategie, která je založena na slavné Fibonacciho sekvenci. Tato sekvence je pojmenována po italském matematikovi Leonardu z Pisy, známém také jako Fibonacci. Fibonacciho sekvence je posloupnost čísel, kde každé číslo je součtem dvou předchozích čísel: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55 atd.

Jak systém funguje

  1. Hráč začne sázet 1 jednotku. Pokud prohraje, pohne se o jedno číslo výše v Fibonacciho sekvenci a to bude jeho další sázka.
  2. Pokud hráč vyhraje, vrátí se o dvě čísla zpět v sekvenci.
  3. Pokud hráč vyhraje na začátku sekvence, začne znovu s 1 jednotkou.

Fibonacciho systém je obecně považován za méně rizikový než například Martingale systém, ale stále platí, že není garantována žádná výhra.

Příklad

Níže je příklad 20 točení pomocí Fibonacciho systému s počáteční sázkou 1 EUR na černou.

Spin Výsledek Sázka (EUR) Vsadil jsem na Padlá barva Bilance (EUR)
1 Prohra 1 Černá Červená -1
2 Prohra 1 Černá Červená -2
3 Prohra 2 Černá Červená -4
4 Prohra 3 Černá Červená -7
5 Výhra 5 Černá Černá -2
6 Prohra 2 Černá Červená -4
7 Výhra 3 Černá Černá -1
8 Prohra 1 Černá Červená -2
9 Výhra 1 Černá Černá -1
10 Výhra 1 Černá Černá 0
11 Prohra 1 Černá Červená -1
12 Výhra 1 Černá Černá 0
13 Prohra 1 Černá Červená -1
14 Výhra 1 Černá Černá 0
15 Prohra 1 Černá Červená -1
16 Prohra 1 Černá Červená -2
17 Prohra 2 Černá Červená -4
18 Výhra 3 Černá Černá -1
19 Prohra 1 Černá Červená -2
20 Výhra 1 Černá Černá -1

Fibonacciho systém je poměrně opatrný a pokud je správně používán, může pomoci minimalizovat ztráty. Ale jako všechny sázkařské systémy, žádný systém nemůže zaručit výhru a je důležité hrát zodpovědně.

Ruletní systémy

Jak již bylo na jiném místě těchto stránek zmíněno, historie rulety, sahá až do 18. Století a od té doby vzniklo mnoho systémů a strategií, jak ruletu hrát a vyhrát. Většina autorů systémů pro hraní rulety tvrdí, že fungují. Zda ano či ne, to ponecháme na vás. Princip hazardních her je však takový, že z dlouhodobého hlediska vždy profituje casino. Proto by hraní mělo vždy zůstat především zábavou.

Ruletní systémy hru obohacují o další rozměr. Hráč se nemusí zabývat tím, na co a jakou částku vsadí, postupuje podle předem daného plánu.

Zvolte si systém, který vám bude vyhovovat nejvíce. Vyberou si hráči, kteří jsou ochotni více riskovat i ti opatrnější. Pokud systému věříte, držte se ho a nikdy neuhněte až do chvíle vámi předem zvoleného limitu pro vaši výhru či prohru. V banku mějte vždy dostatek peněz, které vám mohou pomoci překlenout nepříznivou sérii. Než začnete podle ruletních systémů hrát v casinu, vámi zvolený systém si napřed vyzkoušejte na internetu na hře zdarma nebo na domácí ruletě, ať pak v casinu s ruletou držíte krok.