Ruletní systém D’Alembert

Ruletní systém D’Alembert

Ruletní systém D’Alembert je další populární sázkařský systém používaný při hře rulety. Tento systém byl pojmenován po francouzském matematikovi Jean le Rond D’Alembert a je založen na teorii rovnováhy přírody.

Jak systém funguje

  1. Hráč začne s určitou základní sázkou, například 1 jednotku.
  2. Po každé výhře se sázka sníží o 1 jednotku. Po každé prohře se sázka zvýší o 1 jednotku.
  3. Cílem je, že pokud hráč má stejný počet výher a proher, bude mít zisk rovný počtu výher.

D’Alembertův systém je oblíbený pro jeho jednoduchost a pomalý, ale stálý zisk. Nicméně, jako všechny sázkařské systémy, nemůže zaručit dlouhodobou výhru, protože nebere v úvahu výkyvy štěstí nebo limit stolu.

Příklad

Níže je příklad 20 točení pomocí D’Alembertova systému s počáteční sázkou 1 EUR na černou.

Spin Výsledek Sázka (EUR) Vsadil jsem na Padlá barva Bilance (EUR)
1 Prohra 1 Černá Červená -1
2 Výhra 2 Černá Černá 1
3 Prohra 1 Černá Červená 0
4 Prohra 2 Černá Červená -2
5 Výhra 3 Černá Černá 1
6 Prohra 2 Černá Červená -1
7 Výhra 3 Černá Černá 2
8 Výhra 2 Černá Černá 4
9 Prohra 1 Černá Červená 3
10 Výhra 2 Černá Černá 5
11 Výhra 1 Černá Černá 6
12 Prohra 1 Černá Červená 5
13 Výhra 2 Černá Černá 7
14 Prohra 1 Černá Červená 6
15 Výhra 2 Černá Černá 8
16 Výhra 1 Černá Černá 9
17 Prohra 1 Černá Červená 8
18 Výhra 2 Černá Černá 10
19 Prohra 1 Černá Červená 9
20 Výhra 2 Černá Černá 11

Z tohoto příkladu můžeme vidět, že i když můžete zažít několik proher, D’Alembertův systém může pomoci minimalizovat ztráty a pomalu budovat zisk.

Ruletní systémy

Jak již bylo na jiném místě těchto stránek zmíněno, historie rulety, sahá až do 18. Století a od té doby vzniklo mnoho systémů a strategií, jak ruletu hrát a vyhrát. Většina autorů systémů pro hraní rulety tvrdí, že fungují. Zda ano či ne, to ponecháme na vás. Princip hazardních her je však takový, že z dlouhodobého hlediska vždy profituje casino. Proto by hraní mělo vždy zůstat především zábavou.

Ruletní systémy hru obohacují o další rozměr. Hráč se nemusí zabývat tím, na co a jakou částku vsadí, postupuje podle předem daného plánu.

Zvolte si systém, který vám bude vyhovovat nejvíce. Vyberou si hráči, kteří jsou ochotni více riskovat i ti opatrnější. Pokud systému věříte, držte se ho a nikdy neuhněte až do chvíle vámi předem zvoleného limitu pro vaši výhru či prohru. V banku mějte vždy dostatek peněz, které vám mohou pomoci překlenout nepříznivou sérii. Než začnete podle ruletních systémů hrát v casinu, vámi zvolený systém si napřed vyzkoušejte na internetu na hře zdarma nebo na domácí ruletě, ať pak v casinu s ruletou držíte krok.