Sázet na několik nebo mnoho čísel

Ačkoli existuje nekonečné množství možných sázek a strategií, nakonec vše závisí na kuličce, kole a osudu.

Přesto se zdá, že pro rekreační hráče, kteří chtějí uvažovat o profesionálnějším přístupu, nemá množství otázek, na které je třeba odpovědět, konce.

Především je tu základní matematika. Pak je tu otázka, jaký druh stolu hrát: Francouzskou, evropskou nebo americkou. Jsou tu sázkové systémy, které je třeba vyhodnotit. Kromě toho existuje více individuálních rozhodnutí, která se týkají financí a tolerance hráče k riziku.

Mezi všemi těmito  otázkami však nějak zůstává nezodpovězena jedna poměrně jednoduchá: je lepší sázet na více čísel, nebo na méně?

Jádro věci

Všeobecný předpoklad mezi seriózními hráči obvykle upřednostňuje sázení na méně čísel. Proč?

Protože je relativně jednoduché minimalizovat výhodu kasina, když se sází pouze rovné sázky (rovná sázka je taková, kdy v čistém vyhrajeme stejnou částku, jakou vsadíme).

Jinými slovy, nejpříznivější dostupné kurzy pro hráče jsou snadno dostupné. Konkrétně se jedná o rovné sázky lichá/sudá, černá/červená a 1-18 / 19-36), které najdete na francouzském kole.

Pokud průměrní hráči uzavírají složitější sázky, obvykle se dostanou do situace, kdy sázky zvyšují výhodu kasina.

To však nemusí nutně platit pro zkušeného hráče. Například uzavření jediné sázky ve výši 18 dolarů (USD) na čísla 19-36 se matematicky nijak neliší od sázky 1 USD na každé číslo mezi 19 a 36.

Nebo jinak řečeno…

Sázet více čísel nemusí znamenat sázet více peněz

Pro začínajícího hráče se zdá být zcela přirozené, že sázení na více čísel znamená celkově vyšší sázku.

To platí zejména v případě, že lidé sázejí pouze minimální sázku… což se u začínajících hráčů stává velmi často!

A každý zkušený hráč zná směšný pohled na nafoukaného hráče, který trvá na absurdně zdobených sázkách, jež nemají žádný matematický ani reálný základ. Tyto druhy sázek, které jsou rozesety po celém světě, často připomínají spíše prehistorický náboženský obřad než moderní kasinovou strategii!

Jak ale ukázal náš předchozí příklad, je možné najít a/nebo vytvořit scénáře, kdy podání více jednotlivých sázek není o nic dražší nebo levnější než podání jedné jediné.

Posuňme tento příklad ještě dále: předpokládejme, že místo sázky 1 USD na každé číslo v rozmezí 19-36 vsadí hráč A 1 USD na každé číslo 19-35. Hráč B mezitím vsadí 18 USD na sudou sázku 19-36. Kdo vsadil lépe?

Z čistě matematického hlediska je rozdíl ve výhodě kasina nepatrný. Což znamená že na sázení více čísel není nic špatného, pokud se postupuje správným způsobem.

Ještě přesněji řečeno, existuje správný a špatný způsob, jak vsadit na ruletu, bez ohledu na to, kolik sázek člověk podá!

Strategie pro sázení několika čísel

Stejně jako existuje správný a špatný způsob, jak uzavřít více sázek, existuje i spousta špatných způsobů, jak uzavřít jednotlivé sázky!

Nezapomeňte, že v průměru má každá sázka na jednotlivé číslo šanci 1/37, že v daném kole padne (nebo 1/38 v americké ruletě). V praxi to obvykle znamená, že vsadit několik čísel znamená projít mnoha prohranými roztočeními za sebou, dokud číslo konečně nepadne.

Hráč, který dává přednost sázení jednoho (nebo jen několika málo) čísel, by se měl připravit na dlouhé série bez výhry… ale výhry, které padnou, budou opravdu velmi dobře placené.

Proto doporučujeme hráčům, kteří volí tento strategický přístup, aby na jedno kolo sázeli menší částky. Pokud je to možné, neměli by tito hráči na jedno roztočení vsadit více než 1 % svého bankrollu (kapitálu).

Ti, kteří sázejí větší částky na menší počet čísel, mohou a také vyčerpají celý svůj bankroll, než přijde výhra!

Strategie pro sázení na mnoho čísel

Předpokládáte-li, že strategie pro sázení více čísel je inverzní k výše uvedené strategii pro sázení méně čísel…máte naprostou pravdu!

Sázení mnoha čísel je obecně považováno za konzervativnější strategii. Není to proto, že by kurzy byly nutně bezpečnější, ale proto, že výhry se budou vyskytovat častěji (a budou mít menší velikost). Sázky jako takové nemusí být v poměru k celkovému bankrollu tak malé.

Nezapomeňte, že rovné sázky  nabízejí nejnižší výhodu kasina ve hře. Sázky, které se blíží jejich hodnotě, jsou pro hráče výhodnější.

Verdikt: Co je lepší?

Na tuto otázku neexistuje jediná správná odpověď, sázky na mnoho nebo méně čísel lze hrát s výhodou.

Ať už se rozhodnete hrát jakýmkoli způsobem, dbejte na to, aby vaše sázky odpovídaly dobré celkové strategii a abyste hráli v rámci svých možností.

Pokud jsou tyto dvě podmínky splněny, neexistuje špatný způsob, jak si hru rulety užít.

Hodně štěstí!