Ruletní systém Tier et Tout

Tier et Tout je francouzská fráze, která doslova znamená „část a vše“. Tento systém je populární strategií pro ruletu, která je založena na dělení bankrollu na dvě části, s jednou částí sázenou hned a druhou částí sázenou jen tehdy, pokud první sázka prohraje.

Jak funguje Tier et Tout

Představme si, že máte začátečnickou banku 3 jednotky. Dle strategie Tier et Tout byste tuto banku rozdělili na dvě části: dvě jednotky a jednu jednotku. Nejdříve byste vsadili menší část, tedy jednu jednotku. Pokud byste prohráli, vsadili byste zbylé dvě jednotky.

Pokud byste jakoukoliv sázku vyhráli, přičetli byste výhru k zbytku své banky a proces byste opakovali. Cílem je tedy v průběhu času postupně zvyšovat svoji banku.

Výhody a nevýhody Tier et Tout

Výhody

  1. Řízení ztrát: Tier et Tout pomáhá limitovat ztráty tím, že hráči vždy sází jen část své banky.
  2. Potenciál pro zisk: Díky progresivní povaze tohoto systému může hráč rychle získat značné zisky, pokud má štěstí.

Nevýhody

  1. Potřeba počátečního kapitálu: Tento systém vyžaduje, aby hráč měl dostatek peněz na začátku, aby mohl rozdělit svou banku na dvě části.
  2. Riziko velkých ztrát: Ačkoli Tier et Tout pomáhá omezit ztráty v krátkodobém horizontu, v dlouhodobém horizontu může vést k velkým ztrátám, pokud hráč prochází sérií proher.

Příklad hry s Tier et Tout

Následující realny test

Spin Výsledek Sázka (EUR) Celková Bilance (EUR)
1 Prohra 1 2
2 Prohra 2 0
3 Výhra 1 1
4 Výhra 1 2
5 Výhra 2 4
6 Prohra 2 2
7 Výhra 1 3
8 Výhra 2 5
9 Výhra 3 8
10 Prohra 3 5
11 Výhra 2 7
12 Výhra 3 10
13 Prohra 3 7
14 Výhra 2 9
15 Výhra 3 12
16 Prohra 3 9
17 Výhra 2 11
18 Výhra 3 14
19 Prohra 3 11
20 Výhra 2 13

Po 20 kolech je celková bilance +13 EUR.

Ruletní systémy

Jak již bylo na jiném místě těchto stránek zmíněno, historie rulety, sahá až do 18. Století a od té doby vzniklo mnoho systémů a strategií, jak ruletu hrát a vyhrát. Většina autorů systémů pro hraní rulety tvrdí, že fungují. Zda ano či ne, to ponecháme na vás. Princip hazardních her je však takový, že z dlouhodobého hlediska vždy profituje casino. Proto by hraní mělo vždy zůstat především zábavou.

Ruletní systémy hru obohacují o další rozměr. Hráč se nemusí zabývat tím, na co a jakou částku vsadí, postupuje podle předem daného plánu.

Zvolte si systém, který vám bude vyhovovat nejvíce. Vyberou si hráči, kteří jsou ochotni více riskovat i ti opatrnější. Pokud systému věříte, držte se ho a nikdy neuhněte až do chvíle vámi předem zvoleného limitu pro vaši výhru či prohru. V banku mějte vždy dostatek peněz, které vám mohou pomoci překlenout nepříznivou sérii. Než začnete podle ruletních systémů hrát v casinu, vámi zvolený systém si napřed vyzkoušejte na internetu na hře zdarma nebo na domácí ruletě, ať pak v casinu s ruletou držíte krok.