Ruletní systém Double Street Quad

V naší pokračující sérii článků o ruletních systémech se dnes podíváme na systém Double Street Quad. Tento systém je oblíbený pro svoji jednoduchost a flexibilitu, a může být výhodný pro hráče, kteří chtějí pokrýt co nejvíce možností na ruletním kole.

Co je systém Double Street Quad?

Systém Double Street Quad je sázková strategie pro ruletu, která se zaměřuje na pokrytí co největší části ruletního kola. Tento systém kombinuje několik druhů sázek, které společně poskytují hráči širokou škálu možností k výhře.

Jak funguje systém Double Street Quad?

Princip fungování systému Double Street Quad je jednoduchý. Hráč umístí sázky na dvě řady čísel (double streets), jednu čtveřici čísel (quad) a jedno samostatné číslo (straight). Toto umožňuje hráči pokrýt celkem 17 čísel na ruletním kole.

Sázková strategie vypadá následovně:

  • 1 chip na straight sázku (jedno číslo).
  • 1 chip na quad sázku (čtyři čísla).
  • 2 chipy na každou z double street sázek (dvě řady po šesti číslech).

Pokud hráč vyhraje na straight sázce, získá 35-1 výhru. Vyhrá-li na quad sázce, získá 8-1 výhru. A pokud vyhraje na některé z double street sázek, získá 5-1 výhru.

Příklad použití systému Double Street Quad

Podívejme se na příklad toho, jak by mohla tato strategie vypadat v praxi. Pro tento příklad budeme předpokládat, že hráč umístí sázku 1 EUR na každý chip a bude hrát 20 kol.

Kolo Výsledek Sázka Saldo
1 Prohra 5 -5
2 Double street výhra 5 0
3 Prohra 5 -5
4 Prohra 5 -10
5 Straight výhra 5 25
6 Prohra 5 20
7 Prohra 5 15
8 Prohra 5 10
9 Quad výhra 5 13
10 Prohra 5 8
11 Prohra 5 3
12 Double street výhra 5 8
13 Prohra 5 3
14 Prohra 5 -2
15 Straight výhra 5 33
16 Prohra 5 28
17 Prohra 5 23
18 Quad výhra 5 26
19 Prohra 5 21
20 Double street výhra 5 26

Jak vidíte, i přes různé prohry se hráčovi podařilo ukončit hru s pozitivním saldem. Toto je hlavní přednost systému Double Street Quad – jeho schopnost pokrýt velkou část ruletního kola a tím zvýšit šance na výhru. Pamatujte však, že jako u všech sázkových strategií, je důležité hrát zodpovědně a nikdy nesázet více, než si můžete dovolit ztratit.

Ruletní systémy

Jak již bylo na jiném místě těchto stránek zmíněno, historie rulety, sahá až do 18. Století a od té doby vzniklo mnoho systémů a strategií, jak ruletu hrát a vyhrát. Většina autorů systémů pro hraní rulety tvrdí, že fungují. Zda ano či ne, to ponecháme na vás. Princip hazardních her je však takový, že z dlouhodobého hlediska vždy profituje casino. Proto by hraní mělo vždy zůstat především zábavou.

Ruletní systémy hru obohacují o další rozměr. Hráč se nemusí zabývat tím, na co a jakou částku vsadí, postupuje podle předem daného plánu.

Zvolte si systém, který vám bude vyhovovat nejvíce. Vyberou si hráči, kteří jsou ochotni více riskovat i ti opatrnější. Pokud systému věříte, držte se ho a nikdy neuhněte až do chvíle vámi předem zvoleného limitu pro vaši výhru či prohru. V banku mějte vždy dostatek peněz, které vám mohou pomoci překlenout nepříznivou sérii. Než začnete podle ruletních systémů hrát v casinu, vámi zvolený systém si napřed vyzkoušejte na internetu na hře zdarma nebo na domácí ruletě, ať pak v casinu s ruletou držíte krok.