Ruletní systém Thomas Donald

Co je to systém Thomas Donald?

Systém Thomas Donald je metoda hraní rulety, která je založená na pravidle velkých čísel. To znamená, že se očekává, že v dlouhodobém horizontu se bude počet výher a proher vyrovnávat. Tento systém byl navržen tak, aby minimalizoval ztráty při dlouhých sériích proher a maximalizoval zisky při sériích výher.

Jak funguje systém Thomas Donald?

Princip systému je jednoduchý. Začnete s jednotkovou sázkou (v našem případě 1 EUR). Pokud prohrajete, zvýšíte svoji sázku o jednotku. Pokud vyhrajete, snížíte svoji sázku o jednotku (pokud je to možné).

Tento systém je založen na předpokladu, že v dlouhodobém horizontu bude počet výher a proher téměř stejný. To znamená, že pokud zažijete sérii proher, měli byste na konci těchto sérií vyhrát stejný počet her, což by mělo kompenzovat vaše ztráty.

Příklad použití systému Thomas Donald

Pojďme se podívat na příklad použití systému Thomas Donald s využitím 1 EUR sázky a 20 spinů.

Spin Výsledek Sázka Saldo
1 Prohra 1 -1
2 Prohra 2 -3
3 Výhra 3 0
4 Prohra 2 -2
5 Výhra 3 1
6 Výhra 2 3
7 Prohra 1 2
8 Výhra 2 4
9 Výhra 1 5
10 Prohra 1 4
11 Prohra 2 2
12 Výhra 3 5
13 Výhra 2 7
14 Výhra 1 8
15 Prohra 1 7
16 Prohra 2 5
17 Výhra 3 8
18 Prohra 2 6
19 Výhra 3 9
20 Výhra 2 11

 

Z tohoto příkladu můžeme vidět, že i přes značné kolísání během hraní jsme nakonec skončili s pozitivním saldem 11 EUR. To ukazuje, jak systém Thomas Donald může být efektivní při hraní rulety.

Vždy je ale důležité si uvědomit, že žádný ruletní systém nemůže zaručit zisk. Sázení vždy nese určité riziko a měli byste hrát jen s penězi, které si můžete dovolit prohrát.

Ruletní systémy

Jak již bylo na jiném místě těchto stránek zmíněno, historie rulety, sahá až do 18. Století a od té doby vzniklo mnoho systémů a strategií, jak ruletu hrát a vyhrát. Většina autorů systémů pro hraní rulety tvrdí, že fungují. Zda ano či ne, to ponecháme na vás. Princip hazardních her je však takový, že z dlouhodobého hlediska vždy profituje casino. Proto by hraní mělo vždy zůstat především zábavou.

Ruletní systémy hru obohacují o další rozměr. Hráč se nemusí zabývat tím, na co a jakou částku vsadí, postupuje podle předem daného plánu.

Zvolte si systém, který vám bude vyhovovat nejvíce. Vyberou si hráči, kteří jsou ochotni více riskovat i ti opatrnější. Pokud systému věříte, držte se ho a nikdy neuhněte až do chvíle vámi předem zvoleného limitu pro vaši výhru či prohru. V banku mějte vždy dostatek peněz, které vám mohou pomoci překlenout nepříznivou sérii. Než začnete podle ruletních systémů hrát v casinu, vámi zvolený systém si napřed vyzkoušejte na internetu na hře zdarma nebo na domácí ruletě, ať pak v casinu s ruletou držíte krok.