Ruletní systém Whittakerův systém

Whittakerův systém, často označovaný také jako Whittakerův progresivní systém, je strategie sázení pro ruletu, která byla vytvořena matematikem jménem Allan Whittaker. Cílem této strategie je snížit riziko velkých ztrát, zatímco se stále drží možnosti výherních příležitostí.

Jak funguje Whittakerův systém

Whittakerův systém je založen na pozvolném zvyšování sázek po prohraných kolech a zmenšování sázek po výhrách. Konkrétně hráč zahájí sázením jedné jednotky. Pokud prohraje, sázka zůstane na jedné jednotce. Když hráč prohraje znovu, zdvojnásobí sázku na dvě jednotky. Pokud hráč prohraje potřetí, sázka se zvyšuje na tři jednotky, a tak dále.

Na druhé straně, pokud hráč vyhraje, vrátí se o dvě sázky zpět. Takže pokud hráč vyhrál při sázení tří jednotek, vrátí se k sázení jedné jednotky.

Výhody a nevýhody Whittakerova systému
Jako u všech strategií rulety, i Whittakerův systém má své výhody a nevýhody.

Výhody
Rozumné řízení peněz: Whittakerův systém pomáhá hráčům udržovat kontrolu nad jejich sázkami tím, že nastavuje jasné pravidlo pro to, jak měnit výši sázky po každém kole.

Omezení ztrát: Tento systém pomáhá omezit velké ztráty tím, že snižuje sázky po výhrách a zvyšuje je pomalu po prohraných kolech.

Nevýhody
Potenciální velké ztráty: Ačkoli systém snižuje riziko velkých ztrát, stále existuje možnost, že hráči mohou prohrát větší částky peněz, pokud mají delší sérii proher.

Závisí na štěstí: Jako všechny strategie rulety je i Whittakerův systém závislý na štěstí. Neexistuje zaručený způsob, jak vyhrát v ruletě, a tato strategie to nezmění.

Reálný příklad:

Spin Výsledek Sázka (EUR) Celková Bilance (EUR)
1 Prohra 1 -1
2 Prohra 1 -2
3 Výhra 2 0
4 Prohra 1 -1
5 Prohra 1 -2
6 Výhra 2 0
7 Výhra 1 1
8 Prohra 1 0
9 Výhra 2 2
10 Výhra 1 3
11 Výhra 1 4
12 Prohra 1 3
13 Prohra 1 2
14 Výhra 2 4
15 Prohra 1 3
16 Prohra 1 2
17 Výhra 2 4
18 Prohra 1 3
19 Prohra 1 2
20 Výhra 2 4

Po 20 spinech máme tedy bilanci +4 EUR.

Ruletní systémy

Jak již bylo na jiném místě těchto stránek zmíněno, historie rulety, sahá až do 18. Století a od té doby vzniklo mnoho systémů a strategií, jak ruletu hrát a vyhrát. Většina autorů systémů pro hraní rulety tvrdí, že fungují. Zda ano či ne, to ponecháme na vás. Princip hazardních her je však takový, že z dlouhodobého hlediska vždy profituje casino. Proto by hraní mělo vždy zůstat především zábavou.

Ruletní systémy hru obohacují o další rozměr. Hráč se nemusí zabývat tím, na co a jakou částku vsadí, postupuje podle předem daného plánu.

Zvolte si systém, který vám bude vyhovovat nejvíce. Vyberou si hráči, kteří jsou ochotni více riskovat i ti opatrnější. Pokud systému věříte, držte se ho a nikdy neuhněte až do chvíle vámi předem zvoleného limitu pro vaši výhru či prohru. V banku mějte vždy dostatek peněz, které vám mohou pomoci překlenout nepříznivou sérii. Než začnete podle ruletních systémů hrát v casinu, vámi zvolený systém si napřed vyzkoušejte na internetu na hře zdarma nebo na domácí ruletě, ať pak v casinu s ruletou držíte krok.