Ruletní systém Negativní Progrese

Negativní progrese je dalším zajímavým ruletním systémem, který by mohl být atraktivní pro hráče, kteří se chtějí pokusit ovládnout dynamiku rulety. V tomto článku se podrobně podíváme na to, co systém negativní progrese obnáší, jak ho používat a jak ho aplikovat v praxi.

Co je Systém Negativní Progrese?

Systém Negativní Progrese je strategie sázení v ruletě, kde hráč zvyšuje svou sázku po každé prohře a snižuje ji po každé výhře. Tento přístup je založen na myšlence, že po sérii proher je pravděpodobnější výhra, a naopak. Jedná se o opak systému pozitivní progrese, kde hráč zvyšuje sázku po každé výhře.

Jak funguje Systém Negativní Progrese?

Princip fungování systému Negativní Progrese je velmi jednoduchý. Hráč začne sázet jednotkovou částkou. Po každé prohře hráč zvýší svou sázku o jednu jednotku. Po každé výhře hráč sníží svou sázku o jednu jednotku (pokud je to možné).

Strategie je založena na předpokladu, že výhry a prohry často přichází ve vlnách. Hráč tedy snaží se snížit své zisky během dobrých sérií a maximalizovat své zisky během špatných sérií.

Je důležité si uvědomit, že jako u všech sázkových strategií, tak i u systému Negativní Progrese neexistuje záruka zisku. Ruleta je hra založená na náhodě, a i když tato strategie může být užitečná pro řízení vašeho sázkového kapitálu, nikdy vám nemůže zaručit výhru.

Příklad použití systému Negativní Progrese

Podívejme se na příklad toho, jak by mohla tato strategie vypadat v praxi. Pro tento příklad budeme předpokládat sázku 1 EUR a budeme hrát 20 kol.

Kolo Výsledek Sázka Saldo
1 Výhra 1 1
2 Výhra 1 2
3 Prohra 1 1
4 Prohra 2 -1
5 Výhra 3 2
6 Prohra 2 0
7 Prohra 3 -3
8 Výhra 4 1
9 Výhra 3 4
10 Výhra 2 6
11 Prohra 1 5
12 Prohra 2 3
13 Výhra 3 6
14 Prohra 2 4
15 Prohra 3 1
16 Výhra 4 5
17 Prohra 3 2
18 Prohra 4 -2
19 Výhra 5 3
20 Výhra 4 7

Jak vidíte, výsledek byl pozitivní, přestože byla polovina her prohrána. Toto je jedna z předností systému Negativní Progrese – může pomoci zvyšovat zisky během dobrých sérií a snižovat ztráty během špatných sérií. Nicméně, stejně jako u všech sázkových strategií, je důležité hrát zodpovědně a nikdy nesázet více, než si můžete dovolit ztratit.

Ruletní systémy

Jak již bylo na jiném místě těchto stránek zmíněno, historie rulety, sahá až do 18. Století a od té doby vzniklo mnoho systémů a strategií, jak ruletu hrát a vyhrát. Většina autorů systémů pro hraní rulety tvrdí, že fungují. Zda ano či ne, to ponecháme na vás. Princip hazardních her je však takový, že z dlouhodobého hlediska vždy profituje casino. Proto by hraní mělo vždy zůstat především zábavou.

Ruletní systémy hru obohacují o další rozměr. Hráč se nemusí zabývat tím, na co a jakou částku vsadí, postupuje podle předem daného plánu.

Zvolte si systém, který vám bude vyhovovat nejvíce. Vyberou si hráči, kteří jsou ochotni více riskovat i ti opatrnější. Pokud systému věříte, držte se ho a nikdy neuhněte až do chvíle vámi předem zvoleného limitu pro vaši výhru či prohru. V banku mějte vždy dostatek peněz, které vám mohou pomoci překlenout nepříznivou sérii. Než začnete podle ruletních systémů hrát v casinu, vámi zvolený systém si napřed vyzkoušejte na internetu na hře zdarma nebo na domácí ruletě, ať pak v casinu s ruletou držíte krok.